Informace pro rodiče

9. ročník

Vážení rodiče,
srdečně Vás zveme na závěrečné rozloučení našich deváťáků se základní školou (viz pozvánka).
 
Těším se na setkání,
Pavlína Opatrná
 
 
4.9. Návštěva parlamentu
Ve čtvrtek 6.9. pojedeme na exkurzi do Parlamentu České republiky. Po prohlídce parlamentu půjdeme ještě na Pražský hrad. 
Odjezd je v 7 hodin ráno od školy. Je tedy nutné, aby všichni přišli alespoň 5 minut před odjezdem. Vrátíme se tak, aby děti stihly oběd ve školní jídelně, s sebou si vezmou jen vhodné oblečení a svačinu.  
 
4.9. Informace o platbách a dokumentech
Děti dnes dostaly několik důležitých dokladů k vyplnění - evidenční list a papír o trávení času před odpoledním vyučováním. Prosím dohlédněte na to, aby jej zase obratem přinesly vyplněné do školy. Omlouvání nepřítomnosti bude zatím probíhat pomocí papírových lístečků. Na uvolnění dostaly děti formulář žádosti. 
Dál prosím o zaplacení částky 200Kč na kopírování a výtvarné potřeby a 164 Kč na pracovní sešity (ČJ 90Kč, VO 74Kč). 
 
4.9. Třídní schůzky
Třídní schůzky se budou konat již 20.9. od 17 hodin v naší kmenové třídě. Dozvíte se vše o elektronických žákovských knížkách (obdržíte přístupová hesla) a o nových pravidlech zabezpečení školy. 
 
 
 

8. ročník

30.5. Informace k odjezdu na školu v přírodě 
Před odjezdem je potřeba donést potvrzení od lékaře o způsobilosti dítěte se ŠVPř zúčastnit, dále papír o užívání léků (rozdala jsem dětem včera) a kopii kartičky pojišťovny. (Děti za mnou mohou kdykoliv s kartičkou zajít, já ji mohu okopírovat zde ve škole.)

Orientační seznam potřeb dostaly děti včera, základem jsou dobré (pevné) boty a nepromokavá lehká bunda. 

 

 

 

 

 

<p style="margin-bottom: 0px; font-family: Calibri, Helvetica, sans-serif, EmojiFont, " apple="" color="" emoji",="" "segoe="" ui="" notocoloremoji,="" symbol",="" "android="" emojisymbols;"="">Vy ani Vaše děti nejste ohledně škol v přírodě žádní nováčci, tak jistě víte sami, jak je nejlépe vybavit. Jen se přimlouvám za to, aby neměly s sebou drahé oblečení, ani elektroniku nebo jiné cennosti. 

 
16.3. Informace o testování SCIO - V rámci příprav na přijímací zkoušky je možné absolvovat testy z matematiky, českého jazyka a obecných studijních předpokladů, keré připravuje společnost Scio podle testových úloh Cermatu. Testování stojí 130 Kč (blžší informace a další možnosti procvičování jsou v přihlášce, kterou dostaly všechny děti). Testování není povinné, probíhá on-line, po absolvování dostanou děti kromě hodnocení a řešení také porovnání s ostatními řešiteli z jiných škol. 
Pokud bude mít zájem o testvání většina třídy, uspořádáme ho ve škole, pokud pouze jednotlivci, budete mít možnost testovat doma. 
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ
Lesní chata Kořenov, termín 7. - 12. června 2018
Zálohu již mají všichni žáci uhrazenou, doplatek je potřeba zaplatit do 2. května ve výši 1720 Kč. 
 
22.11. Děti dostanou informace o školním výletě do TEPFaktoru.
19.12. Sraz na výlet do TEPfactoru 20.12. je v 7.15 hod. před školou. Návrat je mezi 13.00 až 13.30 tamtéž. S sebou svačinu, pohodlné oblečení a sportovní obuv (na přezutí).
5.1. Vyúčtování výletu do TEPfactoru:
        záloha - 4362.5 Kč
        doplatek - 4711,5 Kč
        doprava - 4300 Kč
_________________________
       celkem 13374 Kč, vybráno 12500 Kč - zbývá doplatit 874 Kč = 35 Kč na jednoho účastníka