7.A v elektrárně, TEPfaktoru a na rozhledně

11. 5. 2016 se 7.A vydala na dlouho plánovaný výlet do Chotilska do TEPfaktoru.  Co se skrývá pod záhadným jménem? V prostoru bývalého skladu (asi) je vybudována pirátská jeskyně, v ní je spousta místností a úkolem jednotlivých týmů je plnit úkoly, inspirované hrou Pevnost Boyard. Některé jsou "silové", jiné na zručnost, přemýšlení, rychlost. Prozrazovat je nebudu, jste-li zvědaví, určitě se do TEPfaktoru vypravte. Co je hlavní - všechny úkoly je opravdu potřeba plnit v týmu a vzájemně si pomáhat! Všechny tři týmy si vedly skvěle, i když truhla se nikomu neotevřela. Peníz pro štěstí a diplom si ale odvezl každý.

Při cestě do Chotilska jsme se zastavili v elektrárně Štěchovice. Laskavý pan průvodce nám pustil nejprve film o elektrárnách Vltavské kaskády, pak jsme vyfasovaly bezpečnostní přilby a hurá do provozu! Vzhledem k nedostatku vody běžela elektrárna jen na malý výkon, točila se pouze jedna turbína. Protože jsme přijeli mimo energetickou špičku, neběžela ani přečerpávací elektrárna Štěchovice II. Mělo to své výhody, alespoň jsme se všichni slyšeli. Na závěr jsme zhlédli krátký dokument o povodních v roce 2002.

Zpáteční cestu jsme si zpestřili výstupem na Drtinovu rozhlednu na vrchu Besedná.

 

Mgr. Olga Kačenková