Exkurze v České televizi

24. února 2016 sedmáci a deváťáci zavítali na Kavčí hory. S přidělenými průvodci jsme prošli část ze 42 km chodeb, které se v budovách ČT nalézají. Potkali jsme několik známých herců a hereček, byli jsme svědky posledních příprav v kulisách pořadu Sama doma, prošli jsme se "bytem" z chystaného sitcomu Trapný  padesátky. Viděli jsme také přípravu dekorací pro natáčení jarní upoutávky - vozík s koberci srolovaného trávníku právě přijížděl. Ve studiu 1 se připravoval interiér na natáčení pořadu Pošta pro tebe a na chodbě jsme poznali kulisy z Kouzelné školky. Na 3D modelu celého areálu jsme se na závěr ještě zorientovali, kudy jsme vlastně chodili. A zbyla i chvilka na to, vyzkoušet si práci za kamerou, zajímavé kostýmy či moderování zpráviček. (Více ve fotogalerii.)

Mgr. Olga Kačenková