Kladno a Lužná u Rakovníka

Kdo ze žáků II. stupně z různých důvodů nejel na školu v přírodě, nemusel si až tak zoufat, že bude muset trávit čas ve školních lavicích. Pro žáky byly nachystány sportovní aktivity, deskové hry, logické hlavolamy a hříčky a dva dny také výlety. Paní učitelka Coufalová zajistila páteční procházku Kladnem s průvodkyní. V zámecké zahradě jsme si prohlédli medvědy, dozvěděli se něco z historie Kladna, obdivovali sgrafitovou výzdobu na lékárně, prošli se kolem nejvýznačnějších památek. Děti zaujala zejména návštěva štoly na kladenském zámku. Dnes jsme se opět díky kontaktům paní učitelky podívali vlakem do ČD muzea v Lužné u Rakovníka. Pan průvodce se nám věnoval i mimo otevírací dobu muzea, podívali jsme se na všechny lokomotivy a vagóny v rotundě, v opravně, obdivovali jsme modelové kolejiště a také se svezli na úzkokolejné drážce.

Mgr. Olga Kačenková