Lyžařský a snowboardový kurz info - pátek

pátek: Dnes nás čekalo poslední lyžování. Dopoledne sjezdovky po nočních mrazech připomínaly spíše ledovou horu a tak jsme vyrazili na sjezdovku k Moravské boudě až po obědě. Ale posledního dne jsme užili maximálně. Snowboardisti se potýkali s překážkama ve snowparku a musím říci, že úspěšně. fotografie můžete vidět v galerii :-) Předpokládaný příjezd je v sobotu kolem druhé hodiny odpolední.

Čtvrtek: rozdělili jsme se na dva týmy. Třetí družstvo snb a lyžařů využilo poslední použitelné sjezdovky v našem okolí na Moravské. Ostatních 22 lyžařů a snowboardistů se vydalo do skiareálu Svatý Petr Špindlerův Mlýn. Počasí bylo po ránu bohužel tento týden již standardní....kolem 6°C a déšť. Ten naštěstí ustal kolem poledne a vystřídal jej vítr. :-) Ale vytrvali jsme a tak jsme byli nakonec odměněni sluníčkem a vyjasněním.Navštívili jsme také ledové sochy k výročí Karla IV. Na pláních. Odpoledne byla sjezdovka už boulovatá, ale všichni i tento těžký terén zvládali. Zaslouží velkou pochvalu. Podívejte se na fotky z dnešního dne na Svatém Petru :-) ve fotogalerii.

Úterý jsme strávili celý den na sjezdovce. Jak jsme správně tušili, vypadalo to na poslední den, kdy bude ještě sjezdovka provozuschopná :-( Na tatrapomě jezdili všichni lyžaři i snowboardisté, což je ohromný úspěch především u těch, kteří stáli na sjezdovkách a snowboardech třetí den v životě :-) Celý den byl zahalen v mlze, takže nešlo ani moc fotit a filmovat. Přesto jsme večer nad videi dělali rozbor i z toho mála, co jsme natočili. Úterní večer jsme také věnovali instruktážním videím a na dobrou noc jsme vyplňovali kvíz za Berléé. ( Berléé se staly našimi zdejšími platidly)

Středa: Dnešní den je odpočinkový.Dopolední program se točil kolem připravované zimní olympiády 2018 v Jižní Korei. Skupinky po čtyřech si vybraly témata zimních sportů a situací, které se kolem nich mohou přihodit. Hlavní role v nich hráli naši reprezentanti jako Gabriela Soukalová, Jakub Janda a pod.... Fotografie z vydařené prezentace před obědem můžete vidět v galerii. 

Pondělí - druhý den kurzu:

 Bohužel, obleva se dostala i do našich hor a nic nás neuchránilo :-( Dnes celý den pršelo a sníh nám mizel před očima. Ze zimní pohádky předchozího dne toho mnoho nezbylo. Dopoledne jsme měli přednášku o vybavení pro lyžování a snowboarding a péči o něj. Odpoledne déšť polevil a tak jsme vyrazili na svahy. Všichni účastníci kurzu udělali velký pokrok....... Večer jsme měli přehlídku speciálních osobních náramkových hodinek a speciálních hodin do pokojů. Kreativitu dětí můžete shlédnout ve fotogalerii.

Neděle -  první den lyžování:

Sněhové podmínky téměř ideální, všichni účastníci kurzu zdraví :-) Neuvěřitelná pokrok zaznamenalo družstvo začátečníků na snowboardu i na lyžích. Po prvním dni všichni sjedou kopec vázanými oblouky a odpoledne jsme dokonce  jezdili na vleku u Moravské boudy.

To je opravdu ojedinělá sestava :-) První i druhá družstva lyžařů a snowboardistů trénovali na velké sjezdovce. Foto z výcviku uvidíte ve fotogalerii.