Matematické soutěže

V březnu se žáci naší školy zúčastnili hned několika matematických soutěží. V pátek 18. 3. řešili všichni od druháků po deváťáky mezinárodní soutěž Matematický klokan. Stupně vítězů v jednotlivých kategoriích obsadili:

Cvrček: 1. Karla Pecháňová, 2. Alexandr Rychlík, 3.- 4. Natálie Stádníková, Ondřej Vaněk

Klokánek: 1. Filip Frolík, 2. Štěpánka Vorlíčková, 3. Alžběta Harantová

Benjamín: 1. Lída Kačenková, 2. Vojtěch Frolík, 3. Jan Novák

Kadet: 1. Jan Vinkl, 2. Andrej Nevolin, 3. Viktor Rychlík

Žáci 6., 7. a 8. tříd řešili také úlohy 39. ročníku Pythagoriády. Úspěšnými řešiteli se stali Lída Kačenková a Jaroslav Pohořal, oba z 6.A. V květnu budou reprezentovat školu v okresním kole.

Ze školního kola Matematické olympiády postoupili do okresního kola David Goryanov, Lída Kačenková a Vojtěch Frolík. Budeme jim držet pěsti v úterý 5. dubna!

Lída Kačenková patří také k řešitelům korespondenční matematické soutěže Jáma lvová, kde prozatím po dvou kolech soutěže obsadila v celorepublikové konkurenci velmi pěkné 12. místo.

Všem výše jmenovaným gratuluji k jejich úspěchům!

Mgr. Olga Kačenková