Medailonek Radky Šebestové, aneb 10 otázek na tělo :-)

Zajímalo nás……aneb deset otázek od Arnošta a Honzy pro naši novou kolegyni z první třídy                            

 odpovídá Radka Šebestová

1. Co se ti líbí na tuchlovické  škole?

Tuchlovická škola je pro mě srdeční záležitostí. Líbí se mi nejen rodinné prostředí a zázemí, které škola poskytuje, ale i pevné semknutí s přírodou a to, jak škola žáky připravuje pro život.

2. Kde jsi studovala, co tě nejvíc bavilo a co bylo nejtěžší?

Na ZČU v Plzni na pedagogické fakultě obor Učitelství pro 1.stupeň ZŠ. Nejvíce mě bavilo, když jsem získávala poznatky, které jsem mohla prakticky využít ve své praxi , které mě inspirovaly v mé práci a které mě jako učitelku dále rozvíjely. Naopak nejtěžší bylo se učit většinu věcí, které mě nikam neposunuly a v praxi byly nevyužitelné. V tu chvíli mi připadalo studium naprosto zbytečné.

3. Přála sis vždy být učitelkou?

Když se nad touto otázkou zamyslím, tak v podstatě ano. Už odmala jsem si hrála na učitelku a velmi mě to bavilo. Samozřejmě mě jako každou holčičku bavilo být i pošťačkou a prodavačkou, ale přeci jen to učitelství ve mně nějakým způsobem zakořenilo. Přeci jen mě inspirovala i moje mamka jako učitelka na 1.stupni. Když jsem se na gymnáziu rozhodovala jakou VŠ si zvolím, volba byla vcelku jasná. Nyní vidím, že jsem udělala dobře. Moje práce mě velmi baví a naplňuje. Nedovedu si představit, že bych někdy měla dělat něco jiného.

4. Říká ti někdo „mami“? Kdo?

Tak určitě. Můj syn Adámek. :)) A dokonce i někteří moji žáčkové se občas přebreptli a říkali mi mami, což vytvářelo úsměvné situace, za které jsem moc ráda. Pro mě to bylo takové znamení, že pro ně nejsem jen vzdálená osoba, která je učí, ale osoba jim blízká.

5. Co považuješ za svou nejlepší vlastnost?

Snaha pomáhat ostatním, pečlivost, přátelskost.

6. Co bys na sobě naopak ráda změnila?

Abych nenechávala věci, do kterých se mi nechce, na poslední chvíli.

7. Jak nejraději trávíš svůj volný čas?

V přírodě na kole, na gauči s dobrou knihou, jógou, v létě lenošením u bazénu,  v zimě lyžováním, chozením za kulturou, posezením s přáteli a samozřejmě trávit ho jakkoliv se svojí rodinou.

8. Kdybys měla třemi slovy popsat to, jak učíš, která by to byla?

Učím aktivně, kooperativně a s láskou.

9. Bez čeho si neumíš představit svůj den?

Bez své rodiny a bez práce, která mě naplňuje.

10. Co by sis vzala na pustý ostrov?

Své nejbližší, abych tam nebyla sama. Zásoby pitné vody a jídla, abychom po týdnu nezahynuli (než objevíme pramen a naučíme se lovit :))). A pak základní věci nutné k přežití jako jsou nůž, zápalky, stan, kompas, hygienické potřeby...No, a jako každá žena bych toho táhla asi tisíckrát víc, pokud bych nebyla omezena na 3 věci :)))