ONLINE VÝUKA PO TÝDNU

VÁŽENÍ RODIČE, MILÍ ŽÁCI,

máme za sebou první týden výuky mimo školu. Nikoho nemusím přesvědčovat, jak náročné to pro všechny strany je. Rodičům bych rád poděkoval za podporu a pochopení, za pomoc s přípravou na výuku online. Žákům za nasazení a samostatnost, do které byli vrženi. Pedagogům za maximální úsilí a kreativitu, se kterou se do výuky „školy mimo školu“ vrhli. K tomu ještě řada z nás šije roušky nebo pomáhá jiným způsobem.

Když jsme zahajovali letošní školní rok pod heslem „Společně ruku v ruce“, nikdo z nás si neuměl představit, jak moc se stanou tato slova pravdivá. Jinak než společně ruku v ruce to nejde :-)

Výuka na prvním stupni:

Třídní učitelky provází děti výukou každý den na NÁSTĚNCE TŘÍDY v systému BAKALÁŘI. Děti nemají své samostatné účty. Komunikace mezi rodiči a žáky probíhá přes KOMENS v Bakalářích, případně přes e-mail.

Výuka na druhém stupni:

Na Bakalářích v záložce DOKUMENTY má každý vyučující svou složku Veřejných dokumentů. Zadání pro daný den je psáno ve Wordu nebo v PDF a označené (pojmenované) datem. Žák dle rozvrhu daného dne otevírá dokumenty podle předmětů a pracuje s nimi. Žák, stejně jako rodič, má přístup do všech Veřejných dokumentů. Vidí všechna zadání pro daný předmět na konkrétní den. Komens slouží pro individuální komunikaci se žáky, případně rodiči.

Nemáte ve svém PC nainstalované OFFICE? Napište vedení školy. Obratem vám zašleme přístupové údaje pro naše žáky. Kancelářský balík OFFICE 365.

Úřední hodiny pro veřejnost (pouze záležitosti, které NELZE vyřídit telefonicky nebo elektronicky) budou v pondělí a ve středu od 8 do 11 hodin.

Vyučování online je pro nás novou skutečností a chvíli potrvá, než se v něm my, vy i děti spolehlivě zorientujeme. Doufám, že nám přinese i nové možnosti a nové zkušenosti, které se nám určitě neztratí.

Děkuji, přeji hodně sil a pevné zdraví,

                                   Mgr. Jan Bejček, ředitel školy