Ozvěny škol v přírodě

Od 10. do 15. května vyrazilo 38 dětí z 6.A, 6.B a 8.A se svými třídními učitelkami na školu v přírodě do Plas u Plzně. Za velikou loukou u říčky Střely asi 2 km od centra Plas se nachází rekreační areál Máj, kde jsme v klasických táborových chatičkách bydleli. Spolu s námi ještě škola z Libouchce a Kralup nad Vltavou, což umožnilo navázat nová přátelství. K dispozici nám byla i všechna sportoviště v areálu a různá zákoutí k posezení. Prostorná jídelna sloužila přes den ke stravování (a na jídlo si opravdu nikdo nestěžoval, vařili výborně), večer k večernímu programu (diskotéka, fandění našim hokejistům, zpívání s kytarou). Počasí nám vyšlo nádherné, a tak jsme všechny dny strávili venku.Hned v pondělí jsme se vydali do krásného areálu Fantasy golf Plasy, kde jsme si zahráli minigolf, v úterý a čtvrtek jsme se kulturně vzdělávali návštěvou pamětihodností v okolí – klášter Plasy, klášter a muzeum Mariánská Týnice. Ve středu měla každá třída individuální program, kvízy a hry. Odpoledne probíhala v režii zdejších organizátorů – děti hrály převážně sportovní hry v lese nebo v areálu. Výsledky her se započítávaly do celotáborové hry Sedmá věž. Dvakrát nás navštívili i zajímaví hosté – sokolník s ukázkou výcviku dravců a Jan Weber, mistr světa ve freestyle fotbalových disciplín a ve hře s hakisakem (footbag). Každou volnou chvilku děti nejraději využívaly k hraní přehazované a míčovým hrám, líbil se i bublifuk a hra Apači s kostkami. Pro zpestření jídelníčku byla dvakrát možnost výběru z jídel, dvakrát k snídani švédské stoly, jednou koblížková párty a závěrečná večeře byla formou rautu. Už za tmy jsme si užili také ohňovou show a závěrečný ohňostroj. Ke skvělé atmosféře posledního večera přispěl i postup našich hokejistů do semifinále.Na škole v přírodě se nikomu nic nestalo a nikdo nemusel odjet předčasně. Doufáme, že každý účastník si v programu vybral to své a přijel domů se spoustou zážitků.

                                                                                               Mgr. Olga Kačenková

fotografie v galerii "ŠVP Plasy 2015"