Předvánoční školní Jarmark

V pondělí proběhl tradiční školní Vánoční jarmark naší Barevné školy na tuchlovickém náměstí. Děkujeme všem dětem a dospělákům, kteří se na přípravě podíleli. Vnímáme vždy tuto akci jako vzájemné setkání, zklidnění a naladění v předvánočním čase. Před šesti lety, kdy jsme s touto tradiční akcí začínali, jsme předtím museli odfrézovat prostor náměstí od 30 cm sněhu :-). Tato část přípravy bohužel i letos odpadla. Déšť, který nás skrápěl celý den, navečer usta,l a tak nic nebránilo zahájení v 15 hodin. Každá třída si připravila do svého stánku ručně vyráběné vánoční drobnosti, k předvánoční náladě přispěly i horké nápoje a placky od našich paní kuchařek. Letos jsme se rozhodli z finančního výdělku podpořit nadaci Dobrý anděl www.dobryandel.cz .  V programu se vystřídali žáci nejnižších ročníků, pěvecký sbor Notička a pár koled zapěl i "pěvecký sbor "pedagogů naší školy. Na papírové stromy přání děti i dospěláci psali a kreslili svá přání a já věřím, že dojdou naplnění. Oblíbenou byla Vánoční věštírna, kde si každý mohl hodit obří věšteckou botou a podle směru, který bota ukázala, dostat i vánoční věštbu. V půl páté jsme odpálili předvánoční ohňostroj a pak jsme se za tichého podvečera rozcházeli do svých domovů. Děkujeme všem, kdo jste přišli a podpořili toto naše společné setkání. Přejeme klidné a pohodové prožití vánočních svátků a hodně štěstí do nového roku. Snad k tomu přispěje i naše  PF ve formě kalendáře na příští rok, které v sobě skrývá mandalu štěstí. Kdo si PF nevyzvedl na jarmarku, můžete si jej vytisknout z tohoto odkazu: PF 2016.pdf (624981)     Jan Bejček                               

Fotografie z jarmarku zachycené objektivem paní Jany Jiráskové si můžete prohlédnout ve fotogalerii: Jarmark 2016