Revolution train a šesťáci

Pod tímto záhadným názvem se skrývá projekt, který již několik let pomáhá školním dětem zorientovat se v problematice drog. Silný zážitek z filmového příběhu několika mladých lidí umocňují věrohodné instalace, kdy se nejdřív ocitnete v baru, potom přímo u nehody automobilu s motorkou, vyzkoušíte si simulátor alkoholového opojení. Následuje vězení, výslechová místnost, drogové doupě i třeba ordinace lékaře. Leccos si děti vyzkoušely na vlastní kůži – Nicolas se stal přísným vyšetřovatelem a vyslýchal Vojtu, řadu dobrovolníků jsme chvíli nechali ve vězení (nikdo tam nechtěl zůstat), lékařka Terka vyšetřovala Elišku.

Cílem celého projektu je, aby děti dokázaly odolat tomu, když jim jakýkoliv člověk (často to bývají kamarádi) nabídne nějakou drogu. Na můj dotaz, jestli byl pro děti program užitečný, vyletěl nahoru les rukou. Tak doufám, že splnil svůj účel a že naše děti povedou bezpečný život bez drog.

Mgr. Pavlína Opatrná