SKANZEN LIDOVÝCH STAVEB A ŘEMESEL V PŘEROVĚ NAD LABEM

Ve středu před velikonočními prázdninami jsme navštívili skanzen v Přerově nad Labem. Děti tak měly možnost si reálně prohlédnout, jak se žilo v dřívější době, kdy nebyly ani automobily, ani žádná elektronika a vymoženosti dnešní doby. Světnice byly krásně nazdobené na oslavu nadcházejících Velikonoc a my tak mohli porovnat, jestli všechny tradice držíme i dnes. V dílničkách jsme si vyrobili velikonoční dekorace a v úplném závěru jsme si prohlédli další část chalup, které byly zaměřené na řemeslnou výrobu. Děti se tak setkaly například s bábou kořenářkou, ševcem, švadlenou a kovářem, prohlédly si mlýn, zemědělské stroje a náčiní, prádelnu s mandlem a mnoho jiného. Myslím, že jsme si výlet užili a že nám dopolední deštík dojmy nepokazil.
 
Radka Šebestová