Školní kolo Rubikonu

O co jde? Rubikon je preventivní interaktivní program, který  učí žáky  zodpovědnému rozhodování a seznamuje je s rizikem sázení mladistvých.

www.projektrubikon.cz

SÁZENÍ MLADISTVÝCH, PŘEDEVŠÍM NA INTERNETU, MŮŽE BÝT ZÁVAŽNÝ PROBLÉM.
Proto jsme se připojili ke 38 000 žáků a pedagogů z 80 obcí, které Rubikon navštívil. Projektu se zúčastnilo 180 škol a středisek volného času. Je určen pro 12 až 16 leté žáky a studenty.

1) On-line kolo tohoto projektu proběhlo v posledním týdnu loňského a prvním týdnu letošního roku. Do tohoto online kola se zapojilo kolem 40 žáků ze druhého stupně naší školy.

2) Divadelní představení projektu Rubikon zhlédly všechny třídy II. stupně.  Moc se nám líbilo.

3) Předání cen pro nejlepší on-line řešitele proběhlo v sále školy před velkým školním finálem.

3) Školní finále hrála šestice  týmů z druhého stupně. Celý průběh soutěže, která proběhla za podpory třídních fan klubů ve čtvrtek 26.4. na sále, byl velmi vyrovnaný. Po dramatickém třetím kole zvítězil tým žáků z 9.A.

Děkuji všem žákům za účast a za bojovnost a věřím, že si do života ponesou správný náhled na svět kolem sázek, a to i díky tomuto projektu. J. Bejček