Vánoční Karlštejn s družinou

Dne 11.12. 2015  školní družina pořádala výlet do Muzea Betlémů v Karlštejně. Děti si nejprve vyrobily ve zdejší dílničce krásného anděla a vánočními  motivy ozdobily dárkovou tašku. Poté následovala prohlídka historických betlémů, vyřezaných ze dřeva nebo vyrobených z vosku, cukru či chleba. Betlémy jsme si mohli sami spustit, což byla  velice pěkná podívaná. Viděli jsme malý betlém ve vlašském ořechu, anebo Karlštejnský královský betlém o rozloze 80 metrů čtverečných. Ve sklepích jsme zahlédli i Bílou paní.  Muzeum se nachází v barokním domě na karlštejnském náměstí, bylo založeno v roce 1995 zakladatelem Ladislavem Trešlem. Na závěr výletu si děti mohly nakoupit vánoční ozdobičky nebo jiné upomínkové předměty. Byl to velice povedený výlet, spokojeni jsme byli všichni.

                                                                                                                                         Kateřina Fialová

Fotografie si prohlédněte v galerii "Karlštejn  družina 2015"