Vašek Kindl šampionem v Racer Buggy 250

Václav Kindl šampiónem RacerBuggy250

Zatímco v obou slabších divizích RacerBuggy bylo o titulech rozhodnuto již před závěrečným sedlčanským podnikem, ve „dvěstěpadesátkách“ se ještě urputně bojovalo. Šťastnější byl nakonec Václav Kindl, přestože ve finále skončil druhý za svým největším letošním soupeřem Dominikem Starostou.

Ani to však nemohlo nic změnit na tom, že letošním šampiónem „dvěstěpadesátek“ se stal tuchlovický Václav Kindl. „Do Sedlčan jsme odjížděli dost nervózní. Věděl jsem, že od mistrovského titulu mě dělí jen pár bodů. Auto naštěstí fungovalo perfektně a já taky:-). První rundu jsem dojel druhý za Arnym. Další dvě už jsem vyhrál, takže jsem si po rozjížďkách připsal devět bodů a titul byl zase o kousek blíže. Dominik Starosta byl totiž po rozjížďkách až čtvrtý. Finále jsem startoval zprostředka první řady. Odstartoval jsem jako první, takže pecka. Vyjel jsem si i náskok. Pak jsem dojel Arnyho, který byl o kolo zpět, ovšem komisaři nemávali modrou vlajkou a vzhledem k tomu, že na trati byla dvě místa se žlutou vlajkou, kde se zrovna dá dobře předjet, přišel jsem rázem o náskok. Toho ještě využil Dominik Starosta a předjel mě. Nepouštěl jsem se do žádné riskantní jízdy a jel jsem hlavou. Věděl jsem, že k zisku titulu mistra republiky mi stačí dojet druhý. Měl jsem obrovskou radost. Chci poděkovat našemu týmu za perfektní přípravu auta a také za podporu a zázemí. Naši zelenou krásku „dvěstěpadesátku“ si ze závodů odvezl kupec a já se již těším na novou sezónu s juniorkou.“

https://mail.volny.cz/download.php?msg_id=00000000ccc7001d1e0c014f4221&idx=1.2&filename=IMG_2782.JPG&r=76.20247278930722

https://mail.volny.cz/download.php?msg_id=00000000ccc7001d1e0c014f4221&idx=1.4&filename=IMG_2506.jpg&r=10.936207191227265

Další cennou trofejí a které si moc vážím, je cena "FAIR PLAY", kde jsem jako jediný autokrosař získal nejlepší hodnocení a to  tři hvězdy. Nový projekt fair play je zaměřený na tzv. kodex mladého závodníka, kde je cílem vymýtit z českého motorsportu špatné chovaní a vytvořit tak atmosféru, na kterou se budou všichni těšit.

Jak se chová mladý závodník?

  • umí slušně pozdravit, poprosit i poděkovat
  • dodržuje pravidla při závodě i tréninku
  • respektuje pokyny pořadatele
  • snaží se být pozitivním vzorem pro ostatní
  • požaduje, aby se stejně chovali i jeho rodiče a tým