Vlak proti drogám

Naše tělo je jako obrněný vlak – a na nás záleží, jestli bude brnění dost silné a vydrží odolávat všem nástrahám, které nás v životě čekají. Prvním krokem může být to, že poznáme, kdy hrozí nebezpečí. Například v podobě kouření, alkoholu a drog.

V tom může dětem výrazně pomoct návštěva Protidrogového vlaku v Dejvicích. Se 6. třídou jsme do jeho útrob vstoupili ve čtvrtek 10. prosince. Prošli jsme s hlavními hrdiny příběhu, Petrou a Marcelem, barem… drogovým doupětem… policejní vyšetřovnou… lékařskou ordinací… …i vězením. Prožívali jsme s nimi jejich špatná i dobrá rozhodnutí, báli jsme se o ně při dopravní nehodě a drželi jsme jim palce, aby jejich brnění bylo dost silné.

Myslím, že návštěva vlaku byla pro nás pro všechny nezapomenutelným zážitkem, který nám pomůže udržet se na těch správných kolejích.

Pavlína Opatrná