Výlet 7. třídy

Horký začátek června už měl chuť léta - a tak jsme se se 7. třídou vypravili na výlet, který byl předzvěstí prázdnin.

Cesta vlakem do Plané u Mariánských Lázní utekla docela rychle, putování polem i lesem kolem vrchu Homole nás zavedlo na tábořiště Ligy lesní moudrosti, kde jsme postavili stany, vybudovali hřiště, sušák i posezení k ohni. Sluníčko hřálo, a tak jsme se koupali v tůních Kosího potoka, hráli ringo i přehazovanou a vyráželi na výlety. Nejprve jsme objevili slídové lomy v lesích nad naším táborem, odkud si každý odnesl její třpytivé plátky. V nedalekých Michalových horách jsme se dozvěděli řadu zajímavostí o hornické hisorii a prošli se 500 let starou důlní štolou, kde se kutaly drahé kovy. Na loukách jsme spatřili vzácné orchideje, které se vyskytují v České republice pouze na deseti místech. Na celodenním výletě jsme viděli zbytky mlýnů a papírny bývalých Sudet, i to, jak vypadaly dřív, židovský hřbitov a zámek v Kořeni. Vařili jsme si sami na ohni, největší úspěch mělo opékání výborného naloženého masa :-). Moc děkujeme Helče Hrdličkové, že jela s námi a se vším nám pomáhala, a Jardovi Kettnerovi, který nám odvezl věci a pomohl postavit tábor.

Na balení a návrat zpátky nám pršelo, ale doufám, že déšť nerozpustil tu hromadu hezkých zážitků, které jsme si domů odváželi...

Mgr. Pavlína Opatrná

(Víc fotografií najdete na : barevnaskolatuchlovice.rajce.idnes.cz , album Výlet 7. třída 2017)