Zprávy z lyžařského a snowboardového kurzu Sedmidolí Krkonoše 2018

Příjezd v so - deštivo, ale více jak 150 cm sněhu. Ne - první den výcviku. Dopoledne i odpoledne mrholení, ale nejsme z cukru :-). Neuvěřitelně šikovné děti, neboť všichni začínající lyžaři i snowboardisté na konci dne jedou bezpečně vázané oblouky. Po - ačkoliv je stále mlhavé počasí a občas drobné mrholení, pokračujeme ve výcviku. Začínající lyžaři a SNB na malém vleku na Moravské, ostatní na velkém vleku Davidovy boudy. Úspěch - na konci druhého dne všichni začínající jedou sami na vleku. Út. - přes noc mráz, a tak se budíme do konečně jasného rána. Poprvé vidíme panorama okolo nás. Sjezdovka je po mrazivé noci jak ledová hora. Zařazujeme proto odpočinkový den. Dopoledne týmy na chatě vyrábějí své závodní stroje poháněné vzduchem na večerní závod. odpoledne jdeme přes Moravskou boudu a Petrovku na Ženské kameny. Cesta po hřebenech Krkonoš s pohledem daleko do Polska i Česka je nádherná. Je jasno, ale mrazivo a větrno. Večer slavný závod :-). St.- opět se Krkonoše ponořily do mlhy. Celý den jezdíme na velké sjezdovce - dokonce i všichni začínající. Bojujeme s vlekem a nakonec všichni vítězíme. Chvilkami padá sníh, odpoledne spíše mrznoucí déšť. Únava je značná, ale na chatě ji ze sebe děti rychle setřepávají....Čt. - dopoledne jdeme na svah. Přes noc nasněžilo asi 15 cm nového (bohužel mokrého, těžkého) sněhu. Zkiumáme podmínky na svahu a kupujeme celodenní permanentky. Odpolední lyžování o moc lepší. Sjezdovka je ujetá, stavíme můstky pro SNB a také vidíme konečně sluníčko. Viz foto. 

fotografie z LVK ve fotogalerii  - Lyžařský kurz Sedmidolí 2018