ZŠ Tuchlovice

hygienická pravidla

Organizace prvního dne školy – úterý 1.9.2020

Zahájení školního roku 2020/21

Těšili jsme se jako každoročně na slavnostní zahájení školního roku na nádvoří školy. Na setkání u občerstvení a veselých aktivit se žáky, rodiči a přáteli školy.

Bohužel od tohoto tradičního zahájení musíme vzhledem k epidemiologické situaci upustit. Pokud to situace jen trochu dovolí, vše vám vynahradíme 30.9. od 17- 19 hodin na Dnu otevřených dveří.

První den školy

Vstup do areálu školy bude povolen pouze žákům a rodičům žáků 1. ročníků

• V 7:45  se žáci setkají po třídách na nádvoří školy se svými třídními učiteli. Společně se odeberou do kmenové třídy na první informační schůzku.
  • Pro prvňáčky a jejich rodiče bude krátké slavnostní zahájení před novým pavilonem školy. Poté budou nejstaršími žáky uvedeni do tříd.
  • Konec setkání v kmenových třídách bude v 9:00 hod.

Provoz školy ve školním roce
vzhledem ke covid-19

• Škola zahájí ve školním roce 2020/2021 svou činnost v plném rozsahu v souladu se školskými právními předpisy.
  • Od žáků se před prvním příchodem do školy nevyžaduje prohlášení o bezinfekčnosti.
  • Nejsou stanovena žádná závazná plošná pravidla pro organizaci vstupu žáků do budovy školy a pohybu osob před budovou školy.
  • Nejsou stanovena žádná závazná plošná omezení počtu žáků ve třídách, odděleních či studijních skupinách.
  • Od 1. září 2020 se zavádějí plošná opatření prostřednictvím mimořádných opatření MZd. O konkrétním znění mimořádných opatření MZd budou rodiče informováni prostřednictvím vedení školy. Další pravidla v této oblasti mohou být zaváděna v návaznosti na protiepidemická opatření uvedená u příslušného stupně pohotovosti v oblasti ochrany veřejného zdraví – tzv. semafor, v návaznosti na protiepidemická opatření uložená místně příslušnou KHS, příp. na celostátní úrovni MZd.

Hygienická pravidla a standard úklidu

• U vstupu do pavilónů školy, v každé učebně, před vstupem do jídelny, oddělení družiny a na všech wc jsou k dispozici prostředky k dezinfekci rukou v nádobách s dávkovačem.

• Před prvním vstupem do pavilonu každý žák důkladně provede dezinfekci rukou a následně dodržuje hygienu rukou po celou dobu svého pobytu ve škole. Škola na nutnost takového postupu opakovaně upozorňuje.
  • Úklid a dezinfekce hygienických zařízení probíhá vícekrát denně. Velmi důležitým preventivním faktorem je časté a intenzivní větrání učeben a ostatních využívaných prostor školy, a to nejlépe okny – čerstvým vzduchem. Větrání učeben se provádí opakovaně, krátkodobě a intenzivně o přestávce i během vyučovací hodiny.
  • Je zajištěno bezpečné osoušení rukou – papírovými ručníky na jedno použití. Jsou umístěny ve všech učebnách, stejně jako dávkovače mýdla a desinfekce.
  • Probíhá průběžné větrání všech prostor školy, zejména před příchodem žáků do školy, po zahájení vyučování a po odchodu žáků ze školy po skončení vyučování.
  • Vyprazdňování odpadkových košů je prováděno minimálně jednou denně.
  • Denně se provádí důkladný úklid všech místností, ve kterých se žáci a zaměstnanci školy pohybují. Úklid povrchů a ploch se provádí s použitím dezinfekčního přípravku, koberce se vysávají.
  • Je kladen důraz na dezinfekci povrchů nebo předmětů, které používá větší počet lidí (např. kliky dveří, spínače světla, klávesnice a počítačové myši, baterie u umyvadel, splachovadla, tlačítka u zásobníků mýdel či dezinfekce).
  • Úklidový personál je informován o hygienických zásadách a o potřebě čištění a dezinfekce povrchů a předmětů.

školní stravování

Školní stravování se může poskytovat za níže uvedených doporučení, pokud nestanoví KHS nebo MZd jinak:

• Před vstupem do jídelny žáci čekají v oddělených sektorech vyznačených na nádvoří po třídách, abychom zajistili co nejmenší kontakt různých skupin.
  • Hygiena a úklid probíhají podle pravidel stanovených v předchozím textu.
  • Před vstupem do jídelny si každý desinfikuje ruce před odebráním stravy.
  • Nebude umožněn samoobslužný výdej, tj. odebírání příborů z hromadných zásobníků a využívání samoobslužných bufetů (nápoje, polévky, saláty), ale vše děti dostanou od obsluhy u výdeje.

Děkuji za respektování všech pravidel a věřím, že společně to zvládneme. Mgr. Jan Bejček

Datum vložení: 26. 8. 2020 21:55
Datum poslední aktualizace: 26. 8. 2020 22:13