Atletický den 27.6.2022
Na školních atletických závodech se naše třída neztratila!
Sestřih nejzajímavějších okamžiků připravila Viktorka: Atletický den
Škola v přírodě 20. - 24. 6. 2022
Závěr školního roku patřil škole v přírodě, kterou jsme strávili v nádherném prostředí Krkonoš. Ubytovali jsme se nad Špindlerovým Mlýnem v horské chatě Sedmidolí a každý den jsme vyráželi na náročné horské túry. Prošli jsme se údolím Bílého Labe a Čertovou strouhou, lanovkou jsme vyjeli na Medvědín. Odtud jsme se po hřebenech vypravili k Pančavskému vodopádu, Labské boudě, pramenu Labe a po Cestě česko-polského přátelsví k Sněžným jamám, kde ještě ležely zbytky sněhu.
Kromě turistiky jsme také hráli míčové hry, badminton, petanque nebo deskové hry. Proběhl i turnaj ve stolním tenise. Všichni jsme si školu v přírodě velmi užili a budeme ještě dlouho vzpomínat na výborné jahodové knedlíky od místního pana kuchaře.
Cyklistický výlet a lanový park
V rámci klíče k pohybu a ke zdraví jsme se 17. června vydali na cyklistický výlet. Naším cílem bylo kladenské Sletiště, kde se nachází lanový park Sambar. Lanové aktivity, které jsme si vyzkoušeli, prověřily naši motoriku, obratnost, koordinaci, sílu, rychlost, vytrvalost a odvahu.
Dějepisná exkurze
Ve čtvrtek 26. května 2022 jsme navštívili Pražský hrad. Prohlédli jsme si Starý královský palác, kde nás nejvíce zaujal Vladislavský sál a Česká kancelář. V ní jsme si připomněli dějepisné učivo o defenestraci v roce 1618 a o třicetileté válce. Zhlédli jsme i výstavu Příběh Pražského hradu, prošli jsme se Zlatou uličkou s Daliborkou, podívali jsme se do Katedrály sv. Víta a Baziliky sv. Jiří. Na závěr exkurze jsme se prošli Královskou zahradou k Letohrádku královny Anny, odkud byl krásný pohled na Prahu.
Vánoční turnaj v piškvorkách 
Ve středu 22. prosimce 2021 se v naší třídě konal velký turnaj v piškvorkách. Nemilosrdným systémem vyřazovacích kol nejlépe prošli Filip N., Filip K. a Adam.
Bruslení 
V pondělí 13.12.2021 jsme si ověřili naše bruslařské schopnosti na zimním stadionu v Rakovníku, 20.12. na venkovním kluzišti na náměstí Starosty Pavla na Kladně.
Klíč ke spolupráci 
V rámci klíče ke spolupráci jsme vyzkoušeli řadu činností ve dvojicích i ve větších skupinách. Zjistili jsme, že společně jsme schopní zvládnout i těžké úkoly. Například vytvořit i encyklopedii o životě Vikingů.
Encyklopedie o životě Vikingů (33.52 MB)
Klíčový rok
Během školního roku 2021 / 2022 se zaměříme na rozvíjení klíčových kompetencí, které představuje pět klíčů:
Závěr školního roku
Závěr školního roku byl ve znamení společných výletů. Nejprve jsme se vypravili do zoologické zahrady v Praze a poté na cyklistický výlet. Oba výlety se nám velmi líbily a už se těšíme na další společné dobrodružství.
Den šílených účesů
Ve středu 19.5. v barevné škole Tuchlovice byl Den šílených účesů. Zúčastnili se ho žáci i učitelé. Účelem bylo, aby si každý na své hlavě udělal něco šíleného. Tento den byl velmi zajímavý a žáky to hodně bavilo. Zuzka
Ve středu 19.5.2021 se v Tuchlovicích konal Den šílených účesů. Účastnili se ho žáci naší školy, především první stupeň. Žáci si dělali účesy pomocí laku na vlasy anebo si vlasy obarvili třeba na fialovou barvu. Moc jsme si to užili a zasmáli jsme se. Viktorka
Mezopotámie
Dějiny a kultura Mezopotámie nás inspirovaly k vytvoření malé galerie v naší třídě. Nejvíce nás zaujalo klínové písmo, nádherné stavby nebo přísné zákony krále Chammurapiho.
Pravěk
Období distanční výuky jsme využili k bližšímu seznámení s pravěkem. Naším úkolem bylo využít znalosti z on-line výuky při výrobě jakéhokoliv výtvoru, který je s tímto obdobím spojený:
Útočná sekerka
„délka 42 cm - pružné dřevo - vrba
sečná plocha 5cm - kámen - čedičový typ (tvrdost 8 Mohse. tab.)
hloubka po úderu 4 cm
spojovací materiál - kožené provázky
Sekerka je určená k zabíjení zvěře, velice účinná a zákeřná zbraň.“ Ondra
Oštěp
„Tento oštěp byl můj nápad, který mi pomohl zrealizovat můj táta. Na vytvoření oštěpu jsme z největší části použili dřevěnou násadu od koštěte, kterou jsme pilkou zkrátili a na jednom konci jsme udělali průřez, do kterého jsme dali napodobeninu kamenné destičky vytvořenou ze dřeva, kterou jsme poté natřeli šedivočernou barvou. Destičku jsme připevnili pomocí sešívačky a nakonec jsme oštěp obmotali provázkem. Tento oštěp pravěcí lidé používali jako zbraň k lovu zvěře.“ Adam
Polozemnice
„Toto je polozemnice s menšími detaily např.: keramické nádoby, nástroje na různé věci, žernov na výrobu mouky, ohniště, kůže, ohrada na zvířata a lavička.
Polozemnice je ze dřeva, hlíny a kůry (samozřejmě kůra se na střechu moc nepoužívala, ale my jsme ji použili, bylo to jednodušší). Bavilo mě vytvářet detaily. Nejtěžší byla výroba polozemnice. Půda je z písku (písek jsme použili, aby hlína nebyla stejná jako polozemnice). Moc se mi to líbí. Je zde ještě ohrada na zvířata, ve které je seno a tráva. Také jsem málem zapomněla na svazek sena opřený o dům. Pomohli mi táta (pomohl mi s detaily a polozemnicí) a ségra (chtěla přidělávat střechu).“ Anička
Pravěký lovec
„Jsem pravěký lovec. Žiji v jeskyni Lascaux. Jsem oblečený do kůže šavlozubého tygra, kterého jsem ulovil vlastnoručně vyrobeným kopím s kamenným hrotem. A protože jsem i dobrý malíř, tak si v jeskyni na stěně maluji své úlovky. Zahřívám se u ohně, který jsem získal ze stromu, do kterého uhodil blesk." Honza
Příprava na distanční výuku
Nová počítačová učebna nám velmi pomáhá při přípravě na distanční výuku. Umíme využívat systém Umíme to, díky kterému procvičujeme češtinu, matematiku i angličtinu, dokážeme se připojit k online schůzce v Microsoft Teams.